İş İngilizcesi (Business English)

İş İngilizcesi

 

İngilizce eğitimi, kişinin yetkinleşmek istediği alana göre alması gereken bir eğitimdir. Meslek için meslekî ingilizce öğrenilmesi gerekirken günlük konuşmalar için genel ingilizce ya da eğitim için akademik ingilizce eğitim programları tercih edilmelidir. Bu yüzden İş ingilizcesi öğrenilirken; formal kalıplar, iş deyimleri ve kısaltmalar önemlidir, kullanılan ingilizce kelimeler çok önemlidir. Eğer bir iş insanı olmak istiyorsanız bu kurs tam da size göre!

Globalleşen dünyada İngilizce’nin yeri de gitgide artmaktadır. Her geçen gün bilinen bir yabancı dilin değerinin artmasıyla beraber ingilizce yabancı dil olarak görülmekten çıkıp âdeta dünya dili hâline geldi ve iş dünyasındaki herkes tarafından bilinmesi zaruriyet hâline geldi. Bu nedenle uluslararası işlerde önemle lazım olan İngilizce için meslekî bir dil yardımı almak çok cazip bir hâle gelmiştir.

Meslekî ingilizce kurslarımızda; konuşma, anlama ve yazma gibi yabancı dil becerilerinizi geliştirmek ana amaç olmak üzere farklı kültürlerle etkileşim de bir amaç hâline gelmiştir. Konuşma, anlama ve yazmaya ek olarak mesleki yönde yapbılabilecek aktivitelere adayları hazırlar. Bunlara örnek vermek gerekirse; bir konferansı anlamak, bir sunum yapabilmek ya da bir iş müzakeresinde bulunabilmek.

Demin de belirttiğimiz gibi mesleki ingilizcenin yanı sıra kültürel aktivitelerde bulunmak da ileride iş yapabileceğiniz insanların kültürlerini tanımanıza vesile olacaktır. Meslektaşlarınızla katıldığınız sosyokültürel etkinliklerde, davetlerde ve iş yemeklerinde ekstradan deneyim sahibi olmuş olacaksınız.

Süre:

Kurs sürenizi haftada 10 saatten başlatarak daha yüksek saatlere kadar tutabilirsiniz. Ortalama bir kurs 16 hafta devam eder.


 

Kursun Kazandıracakları:

  • Aksansız, temiz bir İngilizce.
  • İletişim becerilerinizin ilerlemesi.
  • İş tabirlerini, kısaltmlarını ve deyimlerini öğrenme
  • Müzakere ve iş toplantıları teknikleri
  • Güncel konular hakkında yorum yapabilme yetkinliği
  • İkna kabiliyetinin gelişmesi
  • Ve en önemlisi, özgüven.

 

İş İngilizcesi kursuna katılabilmek için en az yeterli derecede “pre-intermediate” düzeyde ingilizce bilinmesi gerekmektedir.

Daha detaylı bilgilendirme için lütfen Truva Yurt Dışı danışmanları ile irtibata geçiniz.