Avustralya

Avustralya

 

Ülke İnsani gelişmişlik sıralamasında Norveç'in ardından 2. gelip, yaşam standardı, sağlık, eğitim, kişisel özgürlük ve politik haklar gibi birçok kriterde dünya genelinde üst sıralardadır. Bu sebeplerden dolayı yurt dışı eğitimi için en gözde ülkelerden biridir. Bee Gees, AC/DC ve Kylie Minogue gibi dünyaca ünlü şarkıcılar yetiştirmiş olan Avustralya, her ne kadar toprak olarak dünyanın geri kalanından uzak olsa da kültürel olarak dünyayla sımsıkı bağlıdır. İklimi ülkenin her tarafında neredeyse farklıdır. Yağmur ormanlarıyla çölleri aynanda topraklarında bulunduran Avustralya hem doğa sevdalısı olup hem de yurt dışında yabancı dil eğitimi almak isteyenlerin odak noktası olmaktadır. Sidney Opera Evi gibi muhteşem binaları da bünyesinde bulunduran Avustralya çok yönlü bir turistik ülke olmasıyla beraber ingilizce eğitiminin de iyi olması yurt dışı dil eğitimi için Avustralya’yı çok cazip bir ülke yapmaktadır. Avustralya halkı insana saygı konusunda hassastır. Bunun dolayısıyla Avustralya’ya öğrenim görmeye giden gençler; hiçbir ayrıma maruz kalmadan, en iyi şekilde ağırlanmaktadır. Dil okuluna gelen öğrencilere haftalık 20 saat part-time çalışma izni veriliyor olması ülkeyi cazip kılmaktadır. Özellikle uzun dönemlerde Avustralya, yurt dışı dil eğitimi için çok cazip bir ülke oluyor.

Avustralya’da Yaşam ve Konaklama Olanakları

 

Dünyanın en büyük yüzölçümlerinden birine sahip olan Avustralya bir kıta ülkesidir. Sydney, Avustralya’nın en büyük şehridir.

Avustralya’nın ulaşım sistemi gelişmiş olup bir çok seçeneği bulunmaktadır. Karayolları, tüm küçük kasabalarda kullanılmaktadır ancak sahil şeridinde ulaşımın önemli kısmı deniz yolu vasıtasıyla yapılmaktadır. Ülke ve şehir içi en ucuz ve hızlı seçenek ise raylı sistemlerdir. Tahmin edildiği üzere ulaşım gelişmiştir. Bu bakımdan istediğin yere ulaşımınız kolay olacaktır.


 

Avustralya’da Dil Okuluna Gidecek Öğrenciler için Farklı Tercihler:

 

 • Aile Yanı Konaklama: Yurt dışı dil eğitimi için en mantıklı kararlardan birisi de aile yanında konaklama yapmaktır. Hem yurtlara nazaran daha iyi fiyatlarla oda bulunması hem de yemeğin aile tarafından hazırlanması kişiyi hem vakit kaybından hem de extra harcamalardan koruyacaktır. Avustralya’da yurt dışı dil eğitimi alacak kişinin aile yanında kalması, bir aileyle etkileşimde bulunması onun dil öğrenimini kolaylaştıracak ve anlama & dinleme yetisini geliştirecektir.
   
 • Yurt Konaklama: Her ülkeden ve kültürden gelen öğrencilerin birlikte konakladığı yurtlarda tek kişilik ve çift kişilik oda alternatifleri bulunmaktadır. Yurt konaklamaları yemeksizdir fakat öğrencilerin ortak olarak kullanabildikleri mutfaklar mevcuttur. Banyolar, tercihe göre ya oda içinde ya da ortak banyo şeklindedir. Avustralya’da yurt dışı dil eğitimine giden bir öğrenci yurt konaklama seçeneğiyle gitmişse farklı ülkeden bir çok insanla tanışıp konuşacağı için aksanlı ingilizceleri ayırt edebilir ve anlayabilir.
   
 • Öğrenci Evi/Apart Konaklama: Yurt şekliden ziyade bir ev şeklinde yapılan konaklama türüdür. Katlarda mutfak, oturma odası ve banyo gibi ortak alanlar vardır. Öğrenciler farklı kültürlerden kişilerle birlikte kalarak tıpkı yurt konaklamasında olduğu gibi aksanlı bir ingilizceye aşina olur ve anlama becerisi artar.Avustralya’da Şehirler

 

Sydney:

Günümüzde çok kültürlü bir nüfusa sahip olan şehirde resmi dil olarak İngilizce konuşulur. Sydney, Güney Pasifik’teki dünyanın en büyük adası sayılan Avustralya Kıtası’nın ekonomi, eğitim, ticaret ve turizm merkezidir. Bu bağlamda yabancı öğrenciler tarafından yurt dışı dil eğitimi için tercih edilen şehirler arasında gelmektedir. Avustralya’da eğitim çok iyi olduğu için Avustralya yabancı dil okulları çok tercih edilmektedir. Sydney Limanı şehri güney ve kuzey olmak üzere iki bölgeye ayırır. Her iki bölgede de birçok sosyal ve sportif etkinliğe ev sahipliği yapan uzun plajlar, yıl boyunca hareketlidir. Hem tatil yapmak hem de yurt dışı dil eğitimi almak isteyenler için biçilmiştir kaftandır. Şehrin çevresinde geniş ve zengin bir bitki örtüsüne sahip 5 büyük ulusal park yer alır. Hem doğa sevdalısı olup hem de yurt dışı dil eğitimi almak isteyenlere de hitap etmektedir. Sydney Harbour Bridge ve Dünya Mirası Listesi’ndeki Opera House, sanat ve kültürün her ayrıntıda ifade edildiği şehrin birer sembolü haline gelmiştir. Hem dil eğitimi alıp hem de kendini geliştirmek isteyenler için muhteşem bir yaz tatili olacaktır.

 

Melbourne
 

Dünyanın en yaşanılabilir şehirleri arasında birinci seçilen Melbourne, hem modern dünyanın stresinden kurtulmak isteyen hem de kendini geliştirmek için yurt dışında yabancı dil eğitimi almak isteyenlerin kesişim kümesidir. Ülkenin en çok spor organizasyonu yapılan yeri olmasıyla beraber, cinayet ve suç oranlarının düşüklüğü insanı huzurlu hissettiriyor. Şehir içinde ulaşımda kullanılan araçlar metro, tramvay, otobüs ve feribot olarak sıralanabilir. Şehir 245 kilometreden oluşan dünyanın en büyük tramvay ağına sahiptir. Bu bakımdan hem geze geze eğlenebilir yeni insanlar tanıyabilir yeni kültürlerle etkileşime geçebilirsiniz hem de yurt dışında yabancı dilinizi güvenli bir şekilde dünyanın en yaşanılabilir şehrinde alabilirsiniz.Avustralya’da Partneri Olduğumuz Okullar:

 

 • Eurocentres
 • ILSC
 • Kaplan
 • Embassy
 • LSI