Boston

Boston:

Boston New York’a yakın, Avrupa’ya doğru kıyısı bulunan şehirlerden biridir. BU şehirde MIT gibi Harvard gibi dünya bilimine yol veren üniversiteler vardır. Hem Amerika’daki eğitim hayatını görmek isteyen hem de İngilizce dil eğitimi almak isteyen insanların tercih edebileceği bir şehir olan Boston’da genel olarak İtalyan ve İrlandalı insanların oluşturduğu bir popülasyon vardır ve bu insanlar çok sıcakkanlıdır. Eğer isterseniz Boston Celtics gibi ünlü bir basket takımının maçlarına gidersiniz, isterseniz sahilde keyfinize bakarsınız isterseniz de kültür & sanat etkinliklerine katılabilirsiniz. Böyle çok yönlü bir şehirde yurtdışı dil eğitimi almak sizi hem sosyokültürel açıdan igeliştirecektir hem de ingilizcenizi ileri düzeye taşıyacaktır.


 

Amerika’da Dil Okuluna Gidecek Öğrenciler için Farklı Tercihler:

 

 • Aile Yanı Konaklama: 

  Yurtdışı dil eğitimi için en mantıklı kararlardan birisi de aile yanında konaklama yapmaktır. Hem yurtlara nazaran daha iyi fiyatlarla oda bulunması hem de yemeğin aile tarafından hazırlanması kişiyi hem vakit kaybından hem de extra harcamalardan koruyacaktır. Amerika’da yurtdışı dil eğitimi alacak kişinin aile yanında kalması, bir aileyle etkileşimde bulunması onun dil öğrenimini kolaylaştıracak ve anlama & dinleme yetisini geliştirecektir.

   
 • Yurt Konaklama: 

  Her ülkeden ve kültürden gelen öğrencilerin birlikte konakladığı yurtlarda tek kişilik ve çift kişilik oda alternatifleri bulunmaktadır. Yurt konaklamaları yemeksizdir fakat öğrencilerin ortak olarak kullanabildikleri mutfaklar mevcuttur. Banyolar, tercihe göre ya oda içinde ya da ortak banyo şeklindedir. Amerika’da yurtdışı dil eğitimine giden bir öğrenci yurt konaklama seçeneğiyle gitmişse farklı ülkeden bir çok insanla tanışıp konuşacağı için aksanlı ingilizceleri ayırt edebilir ve anlayabilir.

   
 • Öğrenci Evi/Apart Konaklama: 

  Yurt şekliden ziyade bir ev şeklinde yapılan konaklama türüdür. Katlarda mutfak, oturma odası ve banyo gibi ortak alanlar vardır. Öğrenciler farklı kültürlerden kişilerle birlikte kalarak tıpkı yurt konaklamasında olduğu gibi aksanlı bir ingilizceye aşina olur ve anlama becerisi artar.

  Boston'daki Partner Okullarımız:


  ELC
  Embassy English
  FLS Boston
  Kaplan International
  LSI
  Oxford House College
  Stafford House