Kanada

Kanada

 

Kanada hem Frankafon hem de İngiliz Millet Topluluuna bağlıdır. Bu bakımdan kozmopolit bir ülkedir.  İnsanlarının kibarlığıyla bazen alay konusu olsa da, sunduğu sosyal yaşam olanakları sayesinde Kanada, birçok kişinin yerleşmeyi düşündüğü yerlerin başında yer alıyor. Bu özellikleri yurt dışı dil eğitimi için Kanada’yı en gözde ülkelerden biri yapıyor elbette. Bunun yanı sıra lisans eğitimleri olsun, bilimsel araştırmaları olsun Avrupa’nın yoğun göç ettiği Kanada, Avustralya ile beraber yeni dünyayı oluşturmakta. Kibarlıktan ve soğutkan haz alanların aynı zamanda da yurt dışı dil eğitimi almak isteyenlerin ortak paydası Kanada, size unutulmaz bir eğitim sunacaktır. İlk kez yurt dışına çıkacak kişilerin genellikle tercih ettiği yer hep Kanada oluyor çünkü kendilerini güvende hissetmek istiyorlar. Kanada’nın para birimi olan CAD, sterlin ve dolara göre daha düşük seyretmesi sebebiyle Türk öğrencilerin cebine dosttur. Programlarımız genellikle Toronto, Vancouver gibi şehirlerdedir. Eğer aklınızda bir iş fikri varsa ya da iş adamıysanız Kanada düşük vergiler ve girişimcilere devlet tarafından verilen mali destekler ile göçmenlerin gözdesi durumundadır.

 

Kanada’da Yaşam ve Konaklama Olanakları

 

Dünyanın en büyük 2. yüzölçümüne sahip olan Kanada’da kırsaldan merkezlere doğru fiyat farkları artmakta. Fakat dolar ve sterline göre Türk lirasına daha uygun bir para birimi kullanmaları Türk öğrenciler tarafından Kanada’yı cazip kılıyor. Tıpkı Türkiye’de olduğu gibi Kanada’da da büyük şehirlerde ve merkezî yerlerde hayat daha pahalıdır, daha kırsala doğru gidildikçe yaşam için harcanan tutar da azalmaktadır.

Özgürlükler ülkesi olması, içme sularının pet sulardan daha sağlıklı olması, sokaktaki herkesin mutluluğunu pankartlarla dile getirmesi ve karşısındakilere iltifatlar yağdırması özellikleriyle rahatça yaşanılabilir güzel bir ülke olduğu söylenebilir.

 

Kanada’da Dil Okuluna Gidecek Öğrenciler için Farklı Tercihler:

 

 • Aile Yanı Konaklama: Yurt dışı dil eğitimi için en mantıklı kararlardan birisi de aile yanında konaklama yapmaktır. Hem yurtlara nazaran daha iyi fiyatlarla oda bulunması hem de yemeğin aile tarafından hazırlanması kişiyi hem vakit kaybından hem de extra harcamalardan koruyacaktır. Kanada’da yurt dışı dil eğitimi alacak kişinin aile yanında kalması, bir aileyle etkileşimde bulunması onun dil öğrenimini kolaylaştıracak ve anlama & dinleme yetisini geliştirecektir.
   
 • Yurt Konaklama: Her ülkeden ve kültürden gelen öğrencilerin birlikte konakladığı yurtlarda tek kişilik ve çift kişilik oda alternatifleri bulunmaktadır. Yurt konaklamaları yemeksizdir fakat öğrencilerin ortak olarak kullanabildikleri mutfaklar mevcuttur. Banyolar, tercihe göre ya oda içinde ya da ortak banyo şeklindedir. Kanada’da yurt dışı dil eğitimine giden bir öğrenci yurt konaklama seçeneğiyle gitmişse farklı ülkeden bir çok insanla tanışıp konuşacağı için aksanlı ingilizceleri ayırt edebilir ve anlayabilir.
   
 • Öğrenci Evi/Apart Konaklama: Yurt şekliden ziyade bir ev şeklinde yapılan konaklama türüdür. Katlarda mutfak, oturma odası ve banyo gibi ortak alanlar vardır. Öğrenciler farklı kültürlerden kişilerle birlikte kalarak tıpkı yurt konaklamasında olduğu gibi aksanlı bir ingilizceye aşina olur ve anlama becerisi artar.Kanada’da Şehirler:

 

Toronto: Toronto Kanada’nın nüfus bakımından en büyük şehri ve Ontoria eyaletinin başkentidir. Kanada’nın finans merkezi olan Toronto, dünyanın da en önemli finans merkezlerinden biridir. Bu şehirde yaşayanların %49u doğma-büyüme Kanadalı değildir. Bu bakımdan çok multikültürel bir şehir olan Toronto, kişinin ingilizcesini geliştirmesi için, Kanada’da yabancı dil eğitimi alması için caziptir. Toronto düşük suç oranı, temiz çevresi, yüksek yaşam standardı ve yabancılara hoşgörülü davranışlardan dolayı dünyanın en yaşanılabilir şehirlerinden sayılmaktadır. Bu yüzden insanlar Toronto’ya gidip dil eğitimlerini güvenli ve refah bir yerde yapmayı tercih ediyorlar.
Vancouver:

Okyanus ve dağlarla çevirili olan şehir muhteşem manzaralarıyla ünlüdür. Bu bakımdan hem doğa sevdalısı olan hem de yurt dışında Kanada’da dil eğitimi almak isteyenlerin ortak paydası oluyor. Vancouver’ın etnik çeşitliliğini dolayısıyla açılan bir sürü restaurant şehre renk katıyor ve farklı kültürleri inceleme, öğrenme yolunu açıyor. Bu bakımdan Vancouver, Kanada’da yurt dışı dil eğitiminizde size muhteşem mazalar, unutulmaz arkadaşlıklar ve kültürler ve güzel bir İngilizce sağlayacaktır.Kanada’da Partneri Olduğumuz Okullar:

 

 • LSI Toronto/Vancouver
 • Eurocentres
 • CLLC Toronto
 • ELS
 • Global Village Toronto/Vancouver
 • ILAC
 • ILSC Toronto/Vancouver
 • International House
 • Kaplan International
 • Sprott Shaw Language College
 • Access English
 • St. Giles
 • Stafford House
 • Tamwood
 • The Language Gallery
 • University of Toronto
 • Global Village
 • ILSC Montreal  KANADA NEREDEDİR?

Kanada Kuzey Amerika’nın büyük kısmını kaplamaktadır.Amerika Birleşik Devletleriyle güneyden ve alaska ile kuzeybatıdan komşudur.8891 kilometrelik Kanada-Amerika sınırı dünyanın en uzun ülke sınırıdır.

KANADA’DA KONUŞULAN DİLLER

Kanada İngilizce ve Fransızca’nın resmi dil olduğu çift dilli bir ülkedir.Ülke nufüsunun yüzde 60’ı İngilizceyi ,yüzde 20’si ise Fransızca’yı ana dili olarak kabul etmektedir.6.8 milyon Kanadalı ise ana dillerini resmi dillerden farklı beyan etmektedir.Çince,Punjabi,İspanyolca,Almanca ve İtalyanca ülkedeki diğer ana diller olarak sıralanmaktadır.

KANADA’YA NE ZAMAN GİDİLİR?

Kanada gelişmiş turizm sektörü ve doğal güzellikleriyle yılın her dönemi seyahat severleri ağırlamaktadır.Ülke nisan-mayıs aylarında müzik,tiyatro ve film festivalleriyle dikkat çekmektedir.Kış ayları ise spora rağbet gösterilen dönemdir.Buz hokeyi ve kayak ülkenin en önemli spor dallarıdır.

KANADA VİZESİ NASIL ALINIR?

Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere vize danışmanlığı konusunda yardımcı olmaktayız.
 


Detaylı bilgi için lütfen Truva Yurtdışı danışmanları ile irtibata geçiniz. 
 

Kanada Öğrenci vizesi gereken bilgiler için tıklayın