Amerika Master

Amerika'da Master

Master of Business Administration Programı(MBA) Amerika’da Türkiye’de de olduğu gibi 2 yıl sürer. Kimi üniversitelerde 1 yıl süren programlar da bulunmaktadır. Kabul alabilmek için GMAT ve TOEFL sınavlarıyla giriş koşullarını yerine getirmek gerekmektedir. İş tecrübesi kimi üniversitelerce istenmemektedir, ancak olması öğrenciyi bir adım öne çıkarmaktadır.
 
MBA programında “concentration” denilen uzmanlık alanı seçeneği de mevcuttur. Mezun olan aday o alanda uzmanlaşmış kabul edilir. Örneğin; MBA with a concentration in Marketing/ Finance/ International Business. Bu alanlar, alınan seçmeli derslere göre değişiklik göstermektedir.
 
Amerika’da master ücreti devlet ve özel üniversitelerde yıllık 10.000$- 50.000$ arasındadır.
 
İngilizce seviyesi yeterli olmayan adaylar master öncesi İngilizce hazırlık kurslarına katılabilirler. Adaylar İngilizce, TOEFL eğitimi için danışmanlığımıza başvurup kaliteli ve ekonomik okullardaki kurslar için  kampanyalı fiyatlardan yararlanabilirler.
 
Genel Başvuru şartları
 
-Eksiksiz doldurulmuş başvuru formu(Amerikan üniversiteleri buna çok dikkat etmektedir, bir hata olması durumunda başvurunuz değerlendirmeye alınmayabilir)
-Varsa iş tecrübesi
-Referans mektupları(Bunlar üniversite hocalarından-academic- yada işverenlerden-employer- alınabilir)
-Niyet mektubu-Statement of Purpose -(Neden o bölümde okumak istediğinizi, uzmanlaşmak istediğiniz alanı, mezuniyetten sonraki kariyer planlarınızı anlatan maximum 1000 kelimelik bir yazı)
-Not ortalaması (2.50/3.00- 2.75/3.00)
-Varsa iş tecrübeniz
-GMAT sonucunuz
-TOEFL sonucunuz( 80 ve üzeri)
-Transkriptleriniz
-Okul başvuru ücreti
Burs imkanları üstün akademik başarı gösteren(not ortalaması 3.50 üzeri olan) ve sportif faaliyetlerde ön plana çıkan öğrencilere verilmektedir.

                                                                  

                                                                   
Ayrıntılı bilgi için Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

                                                    Tel : 02164147750
                                             email :  info@truva.com.tr