İngiltere Üniversite

İngiltere'de Üniversite Eğitim

İngiltere’de üniversite eğitimi bazı teknik bölümler hariç  3 yıldır.Üniversite başlangıç tarihleri Eylül yada Ekim ayıdır.Genelde eğitim sistemi 3 dönemden oluşur.İngilterenin köklü ve yüksek eğitim kalitesine sahip üniversitelerinde eğitim almak kariyeriniz içinde bir fırsat olacaktır.İngiltere üniversitelerinde eğitim almak için öncelikle iyi bir ingilizceye bunun yanı sıra okumak istedikleri bölüm için 1 yıl süren hazırlık (Foundation) programına katılmaları gerekir.Foundation programını başarıyla bitiren öğrenciler istedikleri bölüm için üniversitelere başvuru yapabilirler.


Isaac Newton gibi klasik fiziği doruğuna ulaştıran bilim insanlarını, Stephen Hawking ve Charles Darwin gibi modern dünyanın da büyük düşünürlerini yetiştirmiştir. Bu bir rastlantı olamaz, böyle büyük düşünürlerin yetişmesinin sebebi tabi ki de
Oxford gibi Cambridge gibi köklü İngiliz eğitim kurumları. Bu okulların bu kadar iyi olmasının sebebi, bu okulların tarihi ve birikmiş bilgi birikimleri ve açık dünya görüşleridir. Bunun yanısıra, bilgiye olan erişimlerinin kolaylığı ve gerekli alet edevata erişimlerinin kolaylığı da bu okulları ileri taşıyan faktörlerden biri. Fakat en önemlisi bu okullarda bulunan akademisyenler ve bu okulları ileri taşıyacak olan öğrencileridir. Böyle bir kültürün parçası olmak istemez misiniz?

İngiltere’de  üniversite eğitimi için detaylı bilgi için danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

İngiltere’de Danışmanlığını Yaptığımız Üniversiteler

 

 

Daha detaylı bilgi için danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Tel :0216 414 77 50 

e-mail : info@truva.com.tr