KING’S ROCHESTER SCHOOL

KING’S ROCHESTER SCHOOL ile ilgili görsel sonucu

MS 604 de VIII. Henry tarafından kurulan King’s Rochester dünyanın en eski okulları arasında yer almaktadır. Eski ve etkileyici bir tarihi ve 1400 yıllık kökleri olan King’s Rochester sürekli gelişimde olan geleceğe bakan bir okuldur.

Akademik eğitime önem vermekle birlikte öğrencilerin ilgi alanları ve yeteneklerine uygun olarak müzik, spor, drama, sanat aktiviteleri de ihmal edilmemektedir. Öğretmenlerin her öğrenciyle ilgilenmesini sağlayacak şekilde sınıflar küçük tutulmaktadır. 3-18 yaş arası öğrencileri kabul eden okulda 700 öğrenci anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise bölümlerini içerecek şekilde kesintisiz eğitim görmektedir. Birçok farklı kültür ve coğrafyadan öğrenciye ev sahipliği yapan okulda 11 yaş ve üzeri yatılı öğrenci sayısı okulun %10 nu oluşturmaktadır.

Ailelerinden uzakta olan öğrencilerin duygusal olarak bundan etkilenmemesi okulun çalışanları her türlü desteği vermekte ve öğrenciler ile 24 saat ilgilenilmektedir.

Okul yemekleri öğrencilerin dini, kültürel yapısına ve damak tadına uygun hazırlanmaktır. Helal yiyecekler sağlanmaktadır.

Rochester da bulunan King’s Rochester, Kent ve Güneydoğu’dan ulaşımı kolay ve Londra’dan ise sadece 30 dakika trenle mesafededir.

İngiltere nin Güneydoğusunda yer alan Rochester şehri, Londra’dan yaklaşık olarak 40 km uzaklıktadır. Charles Dicken’ın favorisi olan şehir onun pek çok romanında yer almıştır.

Daha detaylı bilgi almak için 0216 414 77 50 telefon numaramızı arayabilirsiniz ya da Kadıköy'de bulunan ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.