ABD Academic Exchange F-1 Programı

ABD Academic Exchange F-1 Programı

Amerika için eğer öğrenci bölge ve okul seçiminizi bize bırakırırsanız; Academic Exchange F-1 ( AX) programımızı önerebiliriz. Educatius Group’un ABD’deki Academic Exchange Programı daha uygun fiyatlı bir F-1 programı isteyen veya J-1 programının sunduğundan daha fazla kontrol ve esnekliğe ihtiyaç duyan öğrenciler için mükemmeldir.

* Yerleştirme Garantisi  Programa kabul edilen öğrenciler her zaman Aile Yanına yerleştirilirler.

* Akademik Güç  Bir F-1 programı olduğu için öğrenciler tam bir kurs alırlar, akademik kredi kazanırlar ve hatta 12. sınıfta diploma almaya hak kazanırlar.

* Daha esnek  14 veya 18 yaşında, alerjisi veya kontrol edilebilir düzeyde tıbbi sorunları olan öğrencileri kabul edebiliyoruz.

* Seçim hakkı  Öğrenciler Spor, Yabancı Dil, Sanat veya Ders Konuları arasından 1 favori seçenek belirler ve bu seçeneği sunan okula yerleştirilir.

* İyi okullar  Okullar min. 150 ve daha fazla öğrenciye sahiptir ve çok daha büyük olabilir.

* Düşük maliyetli

   Program Ücreti:15.950$

Academic Exchange programı siz ve öğrencileriniz için kolaydır. 2018 Sonbahar dönemi için 15 Haziran 2018 tarihine kadar başvuruları kabul ediyoruz! Tüm öğrenciler için esnek Kabul Gereklilikleri: 2.0 Not ortalaması 14-18 Yaş aralığı SLEP 45, IELTS 5, TOEFL IBT 64 veya ELTiS 205 (Ocak dönemi girişleri için biraz daha yüksektir) Alerji ve kontrol edilebilir düzeyde tıbbi sorunları olan öğrencileri kabul ederiz; evcil hayvan alerjisi, diyabet, hafif düzeyde disleksi, vejetaryen

 

F-1 Academic Day School Programı; öğrenciler 12. sınıfta diploma alabilir. Ya da eğitimlerine 1 yıldan uzun süre devam edebilir. Okullar küçük, güvenli bölgelerde bulunur. Öğrenciler iki kişilik gruplar halinde yerleştirilir. Oda arkadaşları her zaman ana dillerinden farklı bir dil konuşur. Öğrenci yerleşimleri %100 garantilidir. Programa kabul edilen öğrenciler HER ZAMAN yerleştirilir. J-1 programını tamamlayıp ABD’de F-1 programına daha düşük fiyatla devam etmek isteyen öğrenciler için mükemmeldir!

Popüler bir spor dalı, konu, sanat dalı veya yabancı dil seçip, bu seçimlerini sunan bir okula yerleştirilme! Bir yılda Amerikan lise diploması almaya hak kazanma (veya öğrencilerini onaylatma). Bir Amerikan lisesinde bir yıldan uzun süre eğitim görme. Daha düşük uluslararası öğrenci yüzdesine sahip, küçük ve güvenli Amerikan topluluklarında yaşama.

2. Yıl – Şimdi Ne Olacak?

Academic Exchange Programında 1 yıl devam eden öğrencilerin birçoğu eğitimlerine devam etmek istiyor. Peki seçenekler nelerdir? Öğrenci 1 yıl Devlet Okulunda eğitim gördüyse, (ABD vizesinde devlet okulu eğitimi 1 yılla sınırlandığından) farklı bir Özel Okula geçmeleri gerekir. Öğrenci AX programına yeniden başvurmak istediğini söylemelidir. Böylece yeni Academic Exchange Özel Okuluna aynı başvuruyu gönderebiliriz. Öğrenci 1 yıl Özel Okulda eğitim gördüyse, aynı okulda eğitimine devam ederek sunduğumuz 5.000 USD’lik 2. yıl fiyat artışı garantisinden yararlanabilir. Özel okullarla çok düşük ücretler belirlediğimiz için (bazı durumlarda normal ücretlerinin 10.000 USD altında) okul ücreti öğrenci 2. yıl devam ettiğinde yükselmek zorundadır. İlk yıl ücretinin üzerine 5.000 USD’lik artış sınırını garanti ederiz. Okullarda sınırlı sayıda kontenjan olduğundan, öğrenci aynı Özel Okul için kayıt tazelemek istiyorsa lütfen bize erkenden haber verin.