Los Angeles

Los Angeles:

Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde bulunan Los Angeles şehri eyaletin en kalabalık şehridir. Şehrin adı “Los Angeles” meleklerin şehri tabirinden gelmektedir. Tabiri kadar doğru olan, adını veren bir şehir olan Los Angeles ABD’nin en kalabalık etnik köken farklılığına sahip olan şehir New York’tan sonra en kalabalık ikinci şehirdir. Los Angeles filmlerde görünenin aksine çok güvenli bir şehirdir. Yurtdışı dil eğitimi almak için tercih edilmesi mantıklı olan bu şehirde kültür sanat aktiviteleri had noktadadır. Ayriyetten basketbol ve beyzbol gibi sporları izlemek için de şans bulabilirsiniz.  Holywood sinema film endüstrisine, Anaheim’de Disneyland’a ev sahipliği yapar. ABD’nin en eski film ve sinema okulu bu şehirdedir. Hem yurtdışında ingilizce dil eğitimi almak istiyorum hem de çok ilgilendiğim sinema sektörünün en çok kullandığı bu şehri görmek istiyorum diyorsanız Los Angeles size bir eğitimden ziyade unutulmaz anılar sunacak bir şehir olacaktır.


 

Amerika’da Dil Okuluna Gidecek Öğrenciler için Farklı Tercihler:

 

 • Aile Yanı Konaklama: 

  Yurtdışı dil eğitimi için en mantıklı kararlardan birisi de aile yanında konaklama yapmaktır. Hem yurtlara nazaran daha iyi fiyatlarla oda bulunması hem de yemeğin aile tarafından hazırlanması kişiyi hem vakit kaybından hem de extra harcamalardan koruyacaktır. Amerika’da yurtdışı dil eğitimi alacak kişinin aile yanında kalması, bir aileyle etkileşimde bulunması onun dil öğrenimini kolaylaştıracak ve anlama & dinleme yetisini geliştirecektir.

   
 • Yurt Konaklama: 

  Her ülkeden ve kültürden gelen öğrencilerin birlikte konakladığı yurtlarda tek kişilik ve çift kişilik oda alternatifleri bulunmaktadır. Yurt konaklamaları yemeksizdir fakat öğrencilerin ortak olarak kullanabildikleri mutfaklar mevcuttur. Banyolar, tercihe göre ya oda içinde ya da ortak banyo şeklindedir. Amerika’da yurtdışı dil eğitimine giden bir öğrenci yurt konaklama seçeneğiyle gitmişse farklı ülkeden bir çok insanla tanışıp konuşacağı için aksanlı ingilizceleri ayırt edebilir ve anlayabilir.

   
 • Öğrenci Evi/Apart Konaklama: 

  Yurt şekliden ziyade bir ev şeklinde yapılan konaklama türüdür. Katlarda mutfak, oturma odası ve banyo gibi ortak alanlar vardır. Öğrenciler farklı kültürlerden kişilerle birlikte kalarak tıpkı yurt konaklamasında olduğu gibi aksanlı bir ingilizceye aşina olur ve anlama becerisi artar.


  Partneri Olarak Çalıştığımız Okullarımız:


  ELC
  FLS Citrus College
  Kaplan International Westwood
  Kaplan International Whittier
  Language Systems International