Kanada Sertifika Programları

kanada ile ilgili görsel sonucu

Yurtdışında diploma eğitimi planladığınızda karşınıza onlarca ülke ve şehir çıkar ve karar vermekte zorlanırsınız. En çok tercih edilen programlardan biri olanKanada’da sertifika ve diploma programları hakkındaki açıklamalarımızın yararlı olacağını düşünüyoruz.

Öncelikle Kanada’nın ekonomik fırsatları, eğitim kalitesi ve dünyanın en yaşanılabilir ülkesi olması tercih sıralarında üstlerde bulunmasını sağlamaktadır. Bunun yanında elbette bireysel çabalar da verimliliğin artması için çok önemlidir. Unutmayınız ki ‘Şans, fırsatlar ve çabanın bir araya gelmiş halidir.’ Kanada size bu fırsatları sunacaktır, değerlendirmek ise sizin çabalarınıza bağlıdır.

Kanada’da sertifika ve diploma programlarının öğrencilere sağladığı diğer avantajlar arasında şunlar bulunmaktadır:

  • Sunulan program alternatiflerinin çok olması,
  • Kayıt kabul koşullarının üniversitelere oranla kolaylığı,
  • Kayıt kabul stresinin olmaması ,(İngilizce yeterlilik çoğu programlar için aranan en önemli kayıt kabul koşuludur. Ancak bu koşulu sağlayamasanız bile kolejler size İngilizce hazırlık programına katılma imkanı sunarlar.)
  • Lisans / yüksek lisans programlarına göre daha kısa süreli eğitim imkanının olması,
  • Uygun fiyata kaliteli eğitim (Program ücretleri üniversitelere göre daha azdır.),
  • Sınıflardaki mevcutlarının az olması,
  • Okurken çalışma imkanı ( Haftada 20 saat çalışarak yaşamsal giderlerinizi karşılayabilirsiniz.),
  • Kampüslerin genelde merkezi yerlerde olması ve ulaşımın kolaylığı,
  • Meslekte uzmanlaşabilme imkanı sunulması.

Kanada’da hemen hemen her alanda sertifika ve diploma programına katılma şansına sahipsiniz.

Kanada’da Sertifika ve Diploma Programları veren okullar Üniversite Kolejleri, Community veya Teknik Enstitüler ve Kariyer Kolejleri olmak üzere 3 çeşit eğitim kurumları mevcuttur.

Üniversite Kolejleri; Kanada üniversiteleri ile entegre çalışırlar ve akademik program verirler. Öğrenciler Kanada eğitim sistemine göre akademik ya da pratik eğitimi seçebilirler ve diploma ya da sertifika yapabilirler.

Community Kolej veya Teknik Enstitüler; Kanada’da ACCC (Kanada Community Kolejleri Birliği)’ye üye 175 tane orta öğretim sonrası eğitim veren Community Kolej, Teknik Enstitü olarak ticaret, sanayi ve kamu hizmeti programları sunan öğretim programları bulunmaktadır. Bu tür okullar 2 yıllık meslek yüksek okulu niteliğinde olup birçok meslek programı için diploma verirler. Bu tür okulların bir özelliği de Kanada’nın ekonomi politikasının bir gereği olarak ders müfredatlarının sektör ve işverenlerin talepleri ile doğru orantılı olarak düzenlenmektedir. Okulların çoğu ISO belgesine sahiptir. Programlar Eylül ve Ocak aylarında başlar.

Kariyer Kolejleri; bu okullar özel okul statüsündedir ve tamamen iş dünyasına yönelik kısa süreli eğitimler verilir. İşletmecilik, bilgisayar ve büro yönetimi gibi konularda diploma ya da sertifika programları alabilirsiniz

Daha detaylı bilgi almak için ofisimize gelebilir yada 0216 414 77 50 telefon numaramızı arayıp bilgi alabilirsiniz.