Amerika

Amerika’da Dil Eğitimi

 

Amerika, farklı milletlerden ve ırklardan bir çok insanın yaşadığı, multikültürel bir ülkedir. Dünya ekonomisinde payı en yüksek olan ülke olmasının yanında kültürel aktivitelerin tavan yaptığı, eğitimin en iyi olduğu ülkedir. Bu bağlamda yurt dışı dil eğitimi alınmak istendiğinde en cazip ülke Amerika olmaktadır. Dünya’nın en iyi üniversitelerinde çok iyi ingilizce eğitimi almanın yanı sıra Amerika’nın milli parklarını dolaşmak, tabiat güzelliklerini görmek, müzelerini araştırmak şansı da elde edeceksiniz.

Amerika’da yurt dışı dil eğitimi almak isteyen öğrenciler genellikle; Boston, New Jersey, New York, San Diego, San Francisco, Washington DC gibi eyaletleri seçmektedirler. Öğrenciler hem yurt dışı dil eğitimi alırken hem de bu büyük eyaletlerde, konserlere, beyzbol ve futbol maçlarına gidebiliyorlar.

Amerika’da yurt dışı dil eğitimi almak, öğrencilerin, mezun olduklarında iş hayatlarında büyük bir artı olacaktır. Öğrencilerin özgeçmişlerinde Amerika’da dil eğitimi aldıklarını yazması onları elbette sadece üniversite hazırlığında okumuş çocuklardan ayıran bir ölçüt olacaktır. Bunun yanı sıra dil eğitimi alınırken tanışılan insanlar sayesinde de yurt dışında iş bulma olasılığı da büyük ölçüde artacaktır.

Parkları, doğal güzellikleri, özgürlükler ülkesi olması, kültür & sanat aktivitelerinin çokluğu ve farklı eyaletlerde dil okulları opsiyonlarıyla ABD yurt dışı dil eğitimi almak isteyenler için mükemmel bir tercihtir.

Özgürlükler ülkesi Amerika’da harika bir yaz ve muhteşem bir dil eğitimi almak için Truva Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ile irtibata geçiniz. 

 

Amerika’da Yaşam ve Konaklama Olanakları

 

Dünyanın en büyük yüzölçümüne sahip olan ülkeleri arasında bulunan Amerik’da yaşam koşulları elbette bölgeden bölgeye farklılık göstermektedir. Tıpkı Türkiye’de olduğu gibi Amerika’da da büyük şehirlerde ve merkezî yerlerde hayat daha pahalıdır, daha kırsala doğru gidildikçe yaşam için harcanan tutar da azalmaktadır. Los Angeles, Amerika’daki en pahalı yaşama sahip olan eyalettir.

Amerika’da toplu taşıma maalesef sadece şehir merkezlerinde çok gelişmiştir. Şehir merkezlerinden uzaklaştıkça ulaşım da zorlaşmaktadır. Bundaki en büyük etkenlerden biri de araba ve benzin fiyatının uygunluğuyla beraber kişisel araç kullanımının çok olmasıdır. Gıda masrafları kişiden kişiye değişiklik gösterse de büyük ve gelişmiş eyaletlerde yemek fiyatları daha kırsal kentlere göre daha pahalıdır. Amerika’da yurt dışı dil eğitimine giden öğrenciler konaklamasını aile yanında yapmıyorsa, yeme içme masraflarından kendileri sorumlu olacaktır demektir. Bu yüzden aile yanında kalmak cep dostu bir karar olacaktır.

Amerika’da Dil Okuluna Gidecek Öğrenciler için Farklı Tercihler:

 

 • Aile Yanı Konaklama:

  Yurt dışı dil eğitimi için en mantıklı kararlardan birisi de aile yanında konaklama yapmaktır. Hem yurtlara nazaran daha iyi fiyatlarla oda bulunması hem de yemeğin aile tarafından hazırlanması kişiyi hem vakit kaybından hem de extra harcamalardan koruyacaktır. Amerika’da yurt dışı dil eğitimi alacak kişinin aile yanında kalması, bir aileyle etkileşimde bulunması onun dil öğrenimini kolaylaştıracak ve anlama & dinleme yetisini geliştirecektir.

   
 • Yurt Konaklama:

  Her ülkeden ve kültürden gelen öğrencilerin birlikte konakladığı yurtlarda tek kişilik ve çift kişilik oda alternatifleri bulunmaktadır. Yurt konaklamaları yemeksizdir fakat öğrencilerin ortak olarak kullanabildikleri mutfaklar mevcuttur. Banyolar, tercihe göre ya oda içinde ya da ortak banyo şeklindedir. Amerika’da yurt dışı dil eğitimine giden bir öğrenci yurt konaklama seçeneğiyle gitmişse farklı ülkeden bir çok insanla tanışıp konuşacağı için aksanlı ingilizceleri ayırt edebilir ve anlayabilir.

   
 • Öğrenci Evi/Apart Konaklama:

  Yurt şekliden ziyade bir ev şeklinde yapılan konaklama türüdür. Katlarda mutfak, oturma odası ve banyo gibi ortak alanlar vardır. Öğrenciler farklı kültürlerden kişilerle birlikte kalarak tıpkı yurt konaklamasında olduğu gibi aksanlı bir ingilizceye aşina olur ve anlama becerisi artar.


   

 
Tercih Edilen Şehirler

 

New York: ABD’de yurt dışı dil eğitimi almak için en çok tercih edilen eyaletlerden birisi olmasının sebebi hem birçok kültürden insana ev sahipliği yapması hem de Amerika’nın İstanbul’u olmasından dolayıdır. Bu şehirde hayat asla bitmez, aktiviteler asla bitmez bir kuş kadar özgür hissedilebilinen bir şehirdir. Şehir 5 büyük bölgeden oluşmaktadır ve bunlar; Bronx, Brooklyn, Manhattan, Queens ve Staten Islands’tır. İngilizce dil eğitimi açısından tercih edilmesinde bu bitmez bilmez hayatın sunduğu sınırsız İngilizce alıştırmasıdır.

 

Chicago: ABD’nin nüfus bakımından en büyük 3. şehridir. Michigan Gölü kenarındadır. Milli parklarının çokluğuyla bilinen Chicago, Amerika’da yurt dışı dil eğitimi almak ve huzur bulmak isteyen öğrenciler için doğru bir yer olacaktır. Amerika’da dil eğitimi almanın yanı sıra öğrenciler burada jazz barlarını ziyaret edebilirler ve müzelerde, halk kütüphanelerinde vakit harcayıp kendilerini geliştirebilirler. Yurt dışında dil eğitimini kendini geliştirmek ve müzikle & kitaplarla harmanlamak isteyenler tercih edebilirler.

 

San Diego: Önemli bir turizm şehri olan San Diego, California eyaletinin nüfus bakımından 2. büyük şehridir. Meksika ile sınırı olan şehir, deniz sporları bakımından büyük bir öneme sahiptir. Deniz sporlarıyla uğraşan biri San Diego’da yurt dışı dil eğitimi alacaksa eğer unutulmaz anılarla geri dönme imkânına sahip olacaktır. San Diego’da dil eğitimi “californication” tadında olacaktır. J

 

San Francisco: California’nın kuzeyinde bulunan San Francisco, ABD’nin önemli körfez şehirlerinden biridir. Şehir, Amerika’da yurt dışı dil eğitimi alacak öğrencilere birçok sosyokültürel gelişim olanağı sağlamakla beraber sımsıcak kumsallarıyla da muhteşem bir tatil sunmaktadır. Tıpkı San Diego’da olduğu gibi, San Francisco’da da “californcation” yaşanıp güzel bir tatille yurt dışı dil eğitimi alınabilir.

Miami: Atlas okyanusu kenarında bulunan Miami, Latin Amerikalıların etkisinin çok olduğu bir şehirdir. Kentin en önemli geçim kaynağı turizmdir. Durumun böyle olması Amerika’nın kültür çeşitliliğine kültür çeşitliliği katılıyor demektir. Burada yurtdışı dil eğitimi alacak öğrencilerin bu bakımdan neredeyse her çeşitten, her ülkeden, her ırkttan, her dinden, bir insanla tanışabileceğini varsayabiliriz. Miami’de yurt dışı dil eğitimi alacak öğrenciler ayriyetten Atlas Okyanusu’nun da tadını çıkartabilecekler.

Çalıştığımız Dil Okulları:

 • LAL
 • KAPLAN
 • LSI
 • STAFFORD HOUSE
 • FLS
 • ELC
 • ASA COLLEGE
 • EMBASSY ENGLISH
 • NEW YORK LANGUAGE CENTER MIDTOWN
 • NEW YORK LANGUAGE CENTER UPPER WEST SIDE
 • OXFORD HOUSE COLLEGE
 • RENNERT
 • ZONI MANHATTAN
 • ST. GILES
 • UNIVERSITY OF SAN DIEGO
 • CALIFORNIA LANGUAGE ACADEMY
 • LANGUAGE SYSTEMS INTERNATIONAL
 • INLINGUA
 • GLOBAL LANGUAGE INSTUTITE MINNESOTA


   

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ NEREDEDİR?

ABD Amerika kıtasında yer almaktadır.Doğuda Atlas Okyanusundan batıda Büyük Okyanusa kadar 4.500 km genişliğinde bir alanı kapsamaktadır.Kuzey sınırını Kanada,güneyi ise Meksika ve Meksika Körfezinin çevirdiği ABD’nin Alaska bölgesi ,kıtanın kuzeybatısında bulunmaktadır.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİNDE KONUŞULAN DİLLER

Federal düzeyde resmi dili olmayan ABD’de en çok kullanılan dil İngilizce’dir.Amerikan İngilizcesinin kullanıldığı ülkede en çok konuşulan ikinci dil ise Meksika ve Küba’dan gelen göçmenlerden dolayı İspanyolca’dır.Hawaii’de eyalet anayasasına  göre Fransız sömürgeleri kurulmuş olduğundan Fransızca da yaygın olarak kullanılır.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’NDE DİN VE İNANÇ

Amerikan kültüründe din önemli bir rol oynamaktadır.ABD gelişmiş ülkeler arasında en dindar ülkelerden biri kabul edilmektedir.ABD’de en yaygın din Hristyanlıktır.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’NE NASIL GİDİLİR?                                                                           

 Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlerin en konforlu ve sorunsuz bir şekilde yolculuk yapmanızı sağlıyoruz. Türkiye’den ABD’ye direkt uçuşlar  mevcuttur.  Frankfurt, Amsterdam, Londra,  Roma ve Madrid aktarmalı uçuşlar da vardır.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİN’DE İKLİM VE HAVA DURUMU

Amerika Birleşik Devletleri geniş bir alanı kapsayan ülkedir.Bu nedenle okyanuslara uzaklık yakınlığa,alçaklık yüksekliğe ve çeşitli etmenlere bağlı olarak iklim özelliklerinde büyük farklılıklar görülmektedir.Ülkenin doğu ve batı kıyılarındaki sıradağlar,okyanusların iç kırımların iklimine etki etmesini önlemektedir ve bu nedenle kıyı şeritleri hariç bütün ülkede karasal iklim hakimdir.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ MUTFAĞI

Amerikan mutfağı hemen hemen tüm dünya mutfaklarının sentezi gibidir.Özellikle fast-food ile ünlü olan mutfakta ülkeye özgü geleneksel tatlar bulmak da elbette mümkündür.Amerikan ürünleriyle geleneksel Meksika yemeklerinin birleşmesinden oluşan Cal-Mex ve Tx-Mex yemekleri vardır.Ülkenin büyüklüğünden dolayı mutfağı da bölgelere göre farklılık göstermektedir.Sıradan bir kahvaltı kültürüne sahip olan ülkede kahvaltılar genelde mısır gevreği ve kahveden oluşmaktadır.”Doughnut” en bilinen atıştırmalık çeşididir.Pancake ve Elmalı Turta da diğer bilinen yiyeceklerdendir.

AMERİKA VİZE

Amerika’da yurt dışı dil eğitimi alabilmek için göçmen olmayan vizelerden F-1 isimli vize tipine başvurulmalıdır.

Amerika’da dil okulunda yurt dışı dil eğitim alacak öğrenci, dil okulu tarafından I-20 diye adlandırılan formu almak zorundadır.

Buna ek olarak yurt dışı dil eğitimi alan öğrenci SEVIS sistemine kayıt yaptırmalıdır.

Amerika’da yurt dışı dil eğitimine gitmek için Amerikan büyükelçiliği a da konsolosluğunda yapılacak olan vize görüşmesinin olumlu sonuçlanması belli şartlara bağlıdır.

Amerika öğrenci vizesi için gerekli belgeler tıklayın..