Avustralya Sertifika Programları

 

avustralya ile ilgili görsel sonucu

 

Avustralya dil eğitimi ve üniversite için giden yabancı öğrencilerin yanısıra sertifika eğitimi almak isteyen öğrenciler ve profesyoneller için de oldukça çekici bir ülke konumundadır. Bunun nedeni ülkede verilen sertifikaların dünya üstünde denkliği olması ve huzurlu bir yaşamın hakim olması olarak açıklanabilir. Ülkenin önemli eğitim kurumları meslek, bilim ve sosyal medya gibi birçok  konuda sertifika programları yürütmektedir. Dil eğitimi ve üniversite eğitimi için söylediğimiz her koşul sertifika eğitimleri için de geçerlidir. Diğer ülkelerle kıyaslandığında oldukça ekonomik olan maliyetleri ile sertifika eğitimi alınıyor,üstelik uygulamalı eğitim söz konusu olduğu için öğrenci veya profesyonel kısıtlı da olsa çalışma izni olduğu için para da kazanabilir.  Böylece maliyet daha da düşmüş oluyor.   

Avustralya’da alacağınız sertifika programları kariyerinizde size artı değer katacak profesyonel bir eğitim programlarıdır. Pazarlamadan, turizme, insan kaynaklarından finansa kadar katılabileceğiniz birçok program size uluslararası iş kültürü ve pratik bilgiler katar.
Süreleri genellikle 6 ay, 12 ay veya 24 ay olan bu programlar sertifika 3, 4 veya diploma veya advanced diploma olarak kolej bünyesinde sunulurlar.
VET( Vocational Education Training) programı yada TAFE eğitim programı olarak da bilinen bu programlara katılım için en az upper-intermediate seviyesinde İngilizce gerekmektedir. Yıl boyunca esnek başlangıç tarihleri olan sertifika ve diploma programları oldukça ekonomik programlardır. Yıllık ortalama fiyatları 5500-8000AUD arasında değişen sertifika programları, mesleki İngilizce programlarına güzel bir alternatiftir.
İngilizce düzeyi yeterli olmayan ancak sertifika veya diploma programına katılmak isteyen öğrenciler için İngilizce + sertifika şeklinde paket eğitim seçenekleri de mevcuttur.
Sistem şu şekilde ilerlemektedir. Önce öğrencinin İngilizce seviyesi İngilizce seviye tespit sınavı ile tespit edilir, öğrencinin İngilizce seviyesine göre kaç hafta İngilizceye ihtiyacı varsa o kadar hafta İngilizce sonrasında ise sertifika ve diploma şeklinde okuldan paket kabul alınır. Öğrenci İngilizce ve sertifika programını birlikte alırsa, sertifika programını taksitle ödeyebilir.
Öğrenci toplam eğitim süresi kadar öğrenci vizesi alır ve bu vize uzatılabilir bir vizedir.
Avustralya hükümeti öğrencilere haftada 20 saat yasal çalışma izni vermektedir ve öğrenciler saat ücreti 16 AUD’dan başlayan ücretlerle çalışabilmektedir.

Avustralya’da okuyabileceğiniz bazı sertifika programları

• Pazarlama
• İşletme
• Turizm
• Uluslararası ticaret
• Proje yönetimi
• İnsan kaynakları
• Muhasebe
• Software Development
• Bilgi Teknolojileri
• Yönetim
• Aşçılık

Sertifika Programları Avustralya’da okunur!

1. Avustralya sertifika programları, iş dünyasına yönelik pratik bilgiler sunar .
2.Esnek başlama tarihleri vardır ve kapsamlı ders programı size bireysel gelişim imkanı sunar.
3.Öğrencilerin haftalık 20 saat çalışma izni vardır. Saat ücreti 16 AUD’ dan başlar.
4.Sertifika Programları, uluslararası iş dünyasının ihtiyaç ve istekleri esas alınarak oluşturulmuştur.
5.Öğretim görevlileri iş dünyasının önde gelen uzmanlarıdır ve doğrudan uygulamaya önem verirler.
6.Üniversitelere göre diploma programlarına kabul almak çok daha kolay ve hızlıdır.
7.İş hayatına atılmadan önce, bir senelik diploma programı ile yurtdışı deneyimi edinebilirsiniz.
8. IELTS 5,5 İngilizce seviyesi veya upper intermediate İngilizce ile sertifika ve diploma eğitimine başlayabilirsiniz.
9.Programlara gündüz veya akşam devam edebilirsiniz.
10. 1 yıllık diploma eğitimi 1 yıllık üniversite eğitimine eş değerdir.

Avustralya Sertifika&Diploma Programları için Vize İşlemleri

Avustralya'da eğitim alabilmeniz için öğrenci vizesine başvurmak gerekir.Ancak 3 aya kadar alınacak eğitimlerde turist vizesine başvurulabilir.

*** Avustralya Öğrenci vizesi için gerekli belgeleri tıklayıp öğrenebilirsiniz..

Avustralya’da sertifika eğitimi alabileceğiniz kolejler 
1- Sdyned sertifika ve diploma programı
2-Melbourne sertifika ve diploma programı
3-Pery sertifika ve diploma programı
4- Brisbane sertifika ve diploma programı 
5-Adelaide  sertifika ve diploma programı 

Daha detaylı bilgi için ofisimizi ziyaret edebilir , ya da  0216 414 77 50 numaralı telofonumuzu arayıp bilgi sahibi olabilirsiniz.