Miami

Miami: 

Atlas okyanusu kenarında bulunan Miami, Latin Amerikalıların etkisinin çok olduğu bir şehirdir. Kentin en önemli geçim kaynağı turizmdir. Durumun böyle olması Amerika’nın kültür çeşitliliğine kültür çeşitliliği katılıyor demektir. Burada yurtdışı dil eğitimi alacak öğrencilerin bu bakımdan neredeyse her çeşitten, her ülkeden, her ırkttan, her dinden, bir insanla tanışabileceğini varsayabiliriz. Miami’de yurtdışı dil eğitimi alacak öğrenciler ayriyetten Atlas Okyanusu’nun da tadını çıkartabilecekler.

 

Amerika’da Dil Okuluna Gidecek Öğrenciler için Farklı Tercihler:

 

 • Aile Yanı Konaklama: 

  Yurtdışı dil eğitimi için en mantıklı kararlardan birisi de aile yanında konaklama yapmaktır. Hem yurtlara nazaran daha iyi fiyatlarla oda bulunması hem de yemeğin aile tarafından hazırlanması kişiyi hem vakit kaybından hem de extra harcamalardan koruyacaktır. Amerika’da yurtdışı dil eğitimi alacak kişinin aile yanında kalması, bir aileyle etkileşimde bulunması onun dil öğrenimini kolaylaştıracak ve anlama & dinleme yetisini geliştirecektir.

   
 • Yurt Konaklama: 

  Her ülkeden ve kültürden gelen öğrencilerin birlikte konakladığı yurtlarda tek kişilik ve çift kişilik oda alternatifleri bulunmaktadır. Yurt konaklamaları yemeksizdir fakat öğrencilerin ortak olarak kullanabildikleri mutfaklar mevcuttur. Banyolar, tercihe göre ya oda içinde ya da ortak banyo şeklindedir. Amerika’da yurtdışı dil eğitimine giden bir öğrenci yurt konaklama seçeneğiyle gitmişse farklı ülkeden bir çok insanla tanışıp konuşacağı için aksanlı ingilizceleri ayırt edebilir ve anlayabilir.

   
 • Öğrenci Evi/Apart Konaklama: 

  Yurt şekliden ziyade bir ev şeklinde yapılan konaklama türüdür. Katlarda mutfak, oturma odası ve banyo gibi ortak alanlar vardır. Öğrenciler farklı kültürlerden kişilerle birlikte kalarak tıpkı yurt konaklamasında olduğu gibi aksanlı bir ingilizceye aşina olur ve anlama becerisi artar.


  Miami'de Çalıştığımız Partner Okullarımız

  Rennert Miami
  Kaplan International Miami
  Oxford House College Miami