Bishopstrow College

Bishopstrow College ile ilgili görsel sonucu

 

 

 

 

 

2006 yılında kurulan Bishopstrow College, uluslararası öğrencilerin mükemmel bir İngilizce ve çok yönlü bir hazırlık eğitimi ile İngiliz yatılı okullarına geçmeleri için tasarlanmıştır.

Uluslararası hazırlık müfredatı ve çok yönlü hazırlık eğitimi yoğun İngilizce eğitimi ile birlikte müfredata uyumlu matematik, coğrafya, tarih ve Fen derslerini de içermektedir.

Her dönem 7-17 yaşları arasında, ilkokul, ortaokul,lise çağlarında, değişik ülkelerden toplamda 80 kız ve erkek öğrenci kabul edilir. Eğitim bir yıl içinde 4 dönem olarak tasarlanmıştır. Öğrenciler 10 hafta süren tek bir dönem ve ya daha fazla eğitim alabilirler ve istedikleri dönem başlayabilirler. Akademik yaz programı ise 5 hafta sürmektedir.

Akademik programlara ek olarak günlük spor aktivitelerini öğrenciler seçebilirler. Sabah ve öğlen saatlerinde ise bilim, satranç gibi çocukların ilgi alanlarına göre klüp aktiviteleri vardır.

Okul içinde aktiviteler dışında Pazar günleri okul dışı geziler de düzenlenmektir, Londra müzesi, sanat galerileri, Bath, Oxford, Salisbury, Bristol gezileri gibi.

Ailelerinden uzakta olan öğrencilerin duygusal olarak bundan etkilenmemesi okulun çalışanları her türlü desteği vermekte ve öğrenciler ile 24 saat ilgilenilmektedir.

Okul yemekleri öğrencilerin dini, kültürel yapısına ve damak tadına uygun hazırlanmaktır. Helal yiyecekler sağlanmaktadır. 

Daha detaylı bilgi almak için 0216 414 77 50  telefon numaramızı arayabilirsiniz ya da Kadıköy'de bulunan ofisimizi ziyaret edebilirsiniz