İngiltere Aupair Programı

Sadece Bulgaristan pasaportuna sahip Türk vatandaşları!

İngiltere'de AuPair olabilmek için 18-27 yaşları arasında, en az lise mezunu olmak ve ingilizceyi temel düzeyde konuşabilmek, bekar olmak ya da daha önce evlenip ayrılmamış olmak, sigara kullanmamak ve çocuklarla iyi anlaşabilmek ana şartları arasındadır.

Eğer Bulgar pasaportuna sahipseniz ve İngiltere'de Au Pair olmak istiyorsanız; hemen 0216-414-7750 arayıp danışmanlarımızdan programla ilgili daha detaylı bilgi ve gerekli belgelerin size gönderilmesini isteyebilir veya Kadıköy’deki ofisimize gelip bilgi alabilirsiniz.

AU PAIR PROGRAMI

Türkçe anlamı ile Anne yardımcılığıdır. Uluslararası kültürel değişim programıdır.


KİMLER AUPAIR OLABİLİR

18 – 27 yaş arası bayan  adaylar,

En az lise mezunu olmak,

Günlük konuşma yapabilecek derecede İngilizce bilmek,

Anneye çocuklarla ve ev işleriyle ilgilenmede yardımcı olmayı istemek,

Kronik bir rahatsızlığı bulunmamak,           


AU PAIR’İN GÖREVLERİ           

Au Pair ailenin bir üyesi olarak kabul edilir

Günde 5, haftada 25 saat anneye yardım eder

2 gece babysitting (çocuklarla birlikte evde kalmak) yapar.

Genellikle çocuklarla ilgilenmesi, evi ve kendi odasını temiz ve düzenli tutması için hafif ev işleri yapması beklenir.


AU-PAIRLERE SAĞLANAN OLANAKLAR        

Haftada 70 sterlin cep harçlığı,

Au Pair’e ait bir oda,

Devlet okullarında ekonomik ücretle İngilizce kursuna katılma,

Meslek eğitimi ve sertifika programlarını alabilme imkânı,

Au Pair programından sonra, öğrenci olarak master veya eğitime devam edebilme imkânı

Senede iki hafta ücretli izin,

Ücretsiz sağlık muayenesi,

Au pair vizesi 2 yıllıktır, 3 ay, 6 ay, 1 yıl veya 2 yıl kalabilme fırsatına sahipsiniz.

Au Pair programı bir kültürel programdır ve ailede kalma süresini siz seçebilirsiniz.

Güvenilir şekilde İngiltere’de araba kullanılabildiğini kanıtlayan Au-Pairlere izinli olduklarında bile, çoğu İngiliz ailesi olanakları çerçevesinde arabalarından birisini kullanma hakkını verebilmektedir.

Birçok farklı ülkeden arkadaş edinme ve dostlukları sürdürme imkânı,

Türkiye’ye döndüğünüzde işinizde daha başarılı olabilme imkânı 

 

İNGİLTERE AU PAIR BAŞVURUSU İÇİN GEREKEN BELGELER

1 ) Başvuru Formu (Truva’dan temin edilebilir),

2 ) Özet olarak kendinizi, eğitim seviyenizi, başarılarınızı, çocuklarla olan deneyiminizi anlatan bir metin,

3 ) 1 veya 2 adet kişisel referans ve 1 adet çocuklarla ilgilendiğinize dair referans (Referans formları Truva’dan temin edilir)

4 ) Sağlık Raporu     (dispanser - verem savaş şubelerinden, akciğer mikrofilm ile temin edilmeli),

5 ) 4 adet vesikalık fotoğrafınız (gülümseyen) ve 2 veya 3 adet çocuklarla birlikte fotoğraf

6 ) Sabıka Kaydı

İngiliz aileler sizi yukarıdaki dokümanlarla seçeceğinden, evrakları hazırlarken ayrıntılı bilgi için bizi arayınız!

 

AU PAIR BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ ÖDEMELER (KAMPANYALI!)


Bayan Adaylarımız                                                                                      

Ön Kayıt Ücreti        :  (Kampanyamızdan dolayı ön kayıt ücreti yoktur!)

Kesin Kayıt Ücreti    : 400 Sterlin  (Aile bulunduktan sonra aday tarafından ödenecektir) 

 

Bay Adaylarımız

Kesin Kayıt Ücreti: 500 Sterling (Aile bulunduktan sonra aday tarafından ödenecektir)      

Ücret ofisimizde ödenebilir, hesap numaralarımıza havale edilebilir.

 

Au Pair programında amaç; gençlerin farklı ülkelerdeki bir aile yanında kalarak, o ülkenin dilini ve kültürünü öğrenmesidir. Gideceğiniz aile çok önemlidir. Ailenizin şartlarını sizinle birlikte inceleriz,  sizin haklarınızı size biz bildiririz. ( Ailelerinizi seçerek yerleştiriyoruz !)

İngiltere’de kültür farklıdır ve çocuklar, 12 yaşını doldurmadan hiçbir şekilde evde yalnız kalamaz, okula ve parka yalnız gidemezler. Bu sebepten dolayı İngiltere’de Au Pair’ler İngiliz aileler için çok önemlidir.

Au Pair adayının bir aileye yerleşme süresi; Danışmanlığımıza kaydı yapılan bayan adaylarımızın İngiliz bir aileye yerleşme işlemi en az iki hafta ve en fazla 8 hafta;  Erkek adaylarımız için ise bu süre uzayabilir. Truva Eğitim Danışmanlığı İngiltere’deki uluslararası güvenilirlik sağlamış acentalarımızla ortak bir çalışma sonucunda adaylarımızı en uygun aileye yerleştirecektir.  Adaylar ailelerle telefonda görüşebilir. 

Au Pair adayının odası; İngiltere’de yaşayacağınız evler genelde dublekstir.  Au Pair adayı kendini rahat hissedebileceği, kendine ait özel bir odaya sahip olur ve genelde banyoyu çocuklarla paylaşır.

Au Pair adayının alacağı haftalık cep harçlığı: Au Pair adayı, kendisine ait tüm gereksinmelerini karşılayabileceği bir oda, beslenme ve her hafta belli miktarda cep harçlığı (haftada 70 sterlin arasında) kazanacaktır. Ayrıca İngilizcenizi en ekonomik şekilde para kazanarak,  kurslarda (üç aylık dönemi 150- 500 Sterling) geliştirme olanağına sahip olacaksınız. Aileden alınan ücret, yurtdışındaki devlet okullarını karşılayabilir.

Au Pair adayının İngilizce Seviyesi: Au Pair adayının İngilizce seviyesi günlük konuşmaları anlayabilecek düzeyde olmalı. İngilizcesi çok az veya hiç olmayan adaylarımız,  önerdiğimiz dil kurslarından indirimli olarak bir veya iki aylık yoğun programlardan yararlanarak İngilizce seviyelerini, Au Pair olabilecek seviyeye getirebilirler.

Au Pair adayının İngiltere’de eğitimi; Au Pair kendisine uygun devlet okulları veya özel okullarda İngilizce eğitimi alabilir ve okula kayıt konusunda İngiliz aile kendisine yardımcı olur. (İngiltere’de İngilizce kursu üç aylık dönem ücreti devlet okullarinda 150-500 Sterlin).

Au Pair’lik, tüm yabancı olduğunuz konularda bilgili olarak gidiyorsanız sizin için çok faydalı ve kariyeriniz için önemli bir dönem olacaktır.  Hatta adaylar, İngilizce'yi öğrendikten sonra meslek okullarında Halkla İlişkiler, Bankacılık, Muhasebe, Turizm, Yönetim, Bilgisayar, vb. birçok konuda eğitim alma olanağına sahiptir. Hatta üniversitede okuma ve master yapma olanağına sahiptirler. Kurslarla ilgili bilgileri danışmalığımız ayrıntılı bir şekilde size iletecektir.

 

Haftalık Cep Harçlığı

Aile yanında haftalık 25 saat çalışmanız karşılığında cep harçlığı 70 sterlindir. Aileden alacaklarınız, aile ile ilişkilerinizle artabilir. Bazı aileler okul parasına yardımcı olabilir, bazıları seyahat kartınıza destek verebilir. Aile ile Au Pair arasındaki memnuniyet, ailelerin AuPair adaylarına katkılarını etkileyebiliyor.

 

Sağlık Hizmetleri

İngiltere'de Au Pair adayları NHS (National Health Service) den ücretsiz sağlık hizmeti alabilir. (diş, göz ve estetik hariç).

Hava alanında karşılama

İngiliz aileler Au Pair adayını hava alanında karşılar.  İngiltere'ye uçmadan önce Truva Danışmanlık bunun teyidini alır. Gerektiğinde Truva danışmanı tarafından karşılanabilirsiniz.

 

Sosyal Hayatınız

İngiltere'de sosyal olmanız çok önemlidir. Size bu konuda Au Pair rehber kitabı verilecektir.  İngiltere'de diğer Au Pairlerimizle tanışmanız için daha önce giden adaylarımızın telefonlarını alabilirsiniz. Ayrıca kütüphaneye, en yakın spor salonuna üye olma, okullardaki sosyal aktivitelere katılma ve diğer ülkeleri gezme konularında rehber kitabından geniş bilgi alacaksınız. İngiltere'de gideceğiniz şehrin ayrıntılı sokak haritası internetten ve rehber kitapçık gitmeden önce Truva tarafından size verilecektir.

Ücretsiz SIM Kartı

İngiltere'de kullanmanız için ücretsiz Sim Kartı danışmanlığımız tarafından verilmektedir. Türkiye’den götüreceğiniz cep telefonunuza, sim kartı hem hava alanından hem tüm telefon bayilerinden alınabilir. 

 

Ücretsiz Aile Değişikliği

İngiltere'deki kaldığınız aileyle geçerli bir sorun yaşamanız durumunda aileniz ücretsiz olarak değiştirilir.  İngiltere'de hiçbir İngiliz acente, Au Pair adayından ücret almaz sadece ailelerden ücret alınır. Aile değişikliği konusunda Truva Danışmanlık hem İngiltere'ye gitmeden önce Au Pair adaylarına rehber verecek, hem de İngiltere’de destek alacaklardır. 

 

İNDİRİMLİ UÇAK BİLETLERİ

İngiltere’deki aile sizi havaalanında karşılayacaktır. Truva, uçuş detaylarınızı hem aileye hem de İngiltere’deki acentalarımıza bildirerek bunu sağlayacaktır. Öğrenci ve Au Pair adaylarımız indirimli uçak biletleri için acentamızı arayabilirler.

 

ÜCRETSİZ AU PAIR REHBER KİTABI

Truva adaylarına,  tam ayrıntılı bir Au Pair eehber kitabı ÜCRETSİZ olarak vermektedir. Sizlere, Au Pair’lik hakkında, ücretsiz Sağlık hizmetleri, Polis kaydı, İngiliz Aile kültürü, İngiltere’de yaşam, Araba kullanımı, İngilizce kursları, Üniversite ve Master programları, vize uzatma ve değiştirme, pasaport çıkartma ve uzatma ve bunun gibi birçok İngiltere’de yabancı olduğunuz konularda ÜCRETSİZ danışmanlık verilecektir. Ayrıca, İngiltere’ye daha önce giden Au Pairlerle iletişim kurulması, hafta sonlarınızı ve tatilinizi değerlendirme, diğer ülkeleri ziyaret etme konularında tam bilgi alabilirsiniz.

 

 

Daha detaylı bilgi için danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

 

Tel: 0216 414 77 50

 e-mail: info@truva.com.tr