Yurtdışı Üniversite Eğitimi

Yurt dışında üniversite eğitimi,adaylarımızın gelecekteki hayatları için oldukça önemlidir.Lisans programlarının kabul şartları ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilirler.
Genel olarak gerekenler yeterli düzeyde yabancı dil bilgisi ve iyi bir not ortalamasıdır.Lisans programları toplamda 3 veya 4 sene sürmekte olup,bu süre seçtikleri bölümlere göre değişiklik göstermektedir.Üniversite eğitimini yurt dışında almayı planlayan öğrencilerin 6 ay öncesinden başvuru süreçlerini başlatmaları önerilir.Unutulmamalıdır ki ,bu eğitimin sonunda adaylarımız ülkelerine döndüklerinde pek çok fırsat önlerine sunulmuş olacaktır.
 
ALMANYA'DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ
Üniversite eğitimi temel eğitim (grundstudium) ve asıl eğitim (hauptstudium)olarak ayrılır.Temel  eğitim 4 sömestir sürer,genellikle bir ara sınav zwischenprüfung ile sona erer.Asıl eğitim süresince ilgili bölümde uzmanlaşma ve derinleşmeye yönelik bilgiler öğrenilir.
Lisans eğitimi 3 yıl,Master eğitimi 2 yıl,Lisans ve Yüksek Lisans Birleşik eğitim 4.5 yıldır.Alman üniversitelerinin hemen hemen hepsinde YÖK denkliği bulunmaktadır.
Almanya'da Lisans Eğitimi İçin Gerekli Evraklar:
Lise Diploması
Lise Transkript
ÖSYM sınav sonuç belgesi
ÖSYM yerleşme belgesi
Varsa staj mektupları,sertifikalar
Varsa referans mektupları
Detaylı CV 
Bloke hesap veya Almanya'da garantör
Varsa dil sertifikalarınız
Sınav Sonuç(IELTS,TestDaf vb)
1 adet vesikalık fotoğraf
 
POLONYA'DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ
Polonya Üniversitelerinde İngilizce ve Lehçe dillerinde Avrupa seviyesinde bir eğitim alarak ,birçok farklı ülkeden Polonya'ya okumaya gelen insanlar ile tanışabilir,farklı kültürleri,iş hayatlarını ve yaşam biçimlerini tanıyarak kariyerinizde önemli bir adım atabilirsiniz.
Dil yeterliliği dışında hiçbir şart aranmadan Türkiye'de herhangi bir liseden mezun olarak,Polonya'nın kaliteli üniversitelerinde kaliteli öğetmenler eşliğinde ingilizce öğrenebilirsiniz.
İngilizceniz yeterli değilse sadece ön hazırlık ingilizce kursları ile eğitim hayatına başlayabilirsiniz.
4 yıllık Türkiye üniversite bölümlerini 3 yılda bitirebilmek,yeni yabancı diller öğrenmek,okunan bölümde veya başka bir alanda Avrupa içi veya dışında master yapabilme fırsatı ve Avrupa'da okumanın getirdiği bir çok pozitif avantaja ulaşmak Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle artık daha kolay..
 
Polonya'da Lisans Eğitimi İçin Gerekli Evraklar:
ÖSYM belgesi
Lise Diploması(Noter tastikli ingilizce tercüme)
Lise Diploması-Polonya Konsolosluğu tarafından onaylanacak.
Niyet Mektubu ve CV 
İngilizce Dil Sertifikası(IELTS,TOEFL ya da PTE3 sonuç belgesi)
 
Daha detaylı bilgi almak için ofisimize gelebilir ya da telefonla iletişime geçebilirsiniz..