NEDEN YURTDIŞI EĞİTİMİ
Türkiye'de birçok üniversite İngilizce eğitim vermektedir. Fakat bu üniversitelerin amacı kişinin kendi bölümüyle alâkalı makaleleri okuyabilmesi ve kendi bölümüyle alâkalı makaleler yayımlabilmesi adına verilmektedir. Böyle bir İngilizce eğitim sonrasında, eğitimi alan kişi amacını yerine getirebilir fakat yabancı ülkelerde ne kadar İngilizce bilmesine rağmen konuşurken sıkıntı çeker. Hatta kimya okuyan birisi felsefe hakkında bir makaleyi okumakta sıkıntı çekebilir. Bir dili öğrenmek böyle belirli bir amaç uğruna olunca dil yeteri kadarıyla öğrenilemiyor. Bu yüzden yurtdışında İngilizce eğitimi almak çok yerinde ve doğru bir karardır. Sizlere yurtdışında eğitim almanın sağlayacağı birkaç avantajdan söz edelim;

Yurtdışı eğitim okulları, öğrencilerin İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmeye yönelik okullardır. Bu okullardaki eğitim genel olarak 2 ilâ 52 hafta arasında değişen her pazartesi başlayan haftada 15- 20- 25 veya 30 saatlik ders programlarından oluşmaktadır. Başlangıç düzeyinden en ileri düzeye kadar her seviye için farklı sınıflar vardır. Öğrencilerin kursa başlamadan önce girecekleri seviye tespit sınavı ile alacakları puanlara göre sınıfları belirlenmektedir. Ayrıca adaylarımıza tüm bunların yanı sıra iş İngilizcesi, yöneticiler için İngilizce, sınavlara hazırlık için İngilizce olarak pek çok seçenekler de sunulmaktadır. Dünya’nın pek çok ülkesinde (Amerika, Almanya, İngiltere, Kanada, Malta, İrlanda, Güney Afrika, Avustralya, Fransa, Yeni Zellanda, Belarus) tüm bu eğitimleri almak, tecrübeli eğitim danışmanlarımız ile birlikte başarılı şekilde sonuçlandırılmaktadır.  Ayriyetten, İrlanda ve Avustralya gibi ülkelerde İngilizce eğitiminizi alırken iş bulup çalışabilme olasılığına sahipsiniz(part-time)!

Truva Yurt Dışı Danışmanlığı ile yeni bir dil öğrenmeye!


1-) En kolay yabancı dil, o dilin konuşulduğu ülkede öğrenilir.
Yabancı dil, tabi ki de en kolay o dilin konuşulduğu ülkede öğrenilir. Çünkü bir dili öğrenmek ziyadesiyle bir kültürü de öğrenmektir. Türkiye'de öğrenilen bir İngilizce ile akıcı  konuşabilmeniz zor olacaktır, fakat bu dili yurtdışında öğrendiğiniz takdirde yeteri kadar konuşma pratiği yapmış olacağınız için çok basit bir şekilde konuşabileceksiniz. Teorik bir dil eğitiminin aksine yabancı ülkede çocuk öğrenme metodu kullanılmaktadır. Teori öğretmekten ziyade, basit yapılı cümlelerden zor yapılı cümlelere doğru İngilizce öğretilmektedir ve yapılan araştırmalara göre bu teknik çok daha yararlıdır. İdealist adaylarımız, yurtdışı ingilizce eğitimini bitirdikleri zaman, bunula yetinmeyip üstüne lisans eğitimi ve yüksek lisans eğitimleriyle hem dillerini hem de kendilerini geliştirmeye devam etmektedirler. 2-) Yurtdışında okumak aynı zamanda yurtdışına kültür seyahatidir.
Yurtdışında eğitim, sadece bir eğitim almak için yurtdışına çıkmanın aksine bir de kültür seyahati anlamına gelmektedir. Farklı insanlar, farklı yapıda binalar, farklı bir sanat anlayışı ve nicesi. İnsan, yurtdışında dil eğitimi alma kararı verdiği takdirde sadece yabancı dilini değil aynı zamanda kişisel olarak da kendini geliştirmiş oluyor. Bir taşta 2 kuş!

Bu kültür seyahâtinizde Truva Yurt Dışı Danışmanlığı her zaman yanınızda olacaktır!:)
3-) İş yaşamında hep bir adım önde olursunuz.
Yurtdışında eğitim aldığınızda önceden de bahsettiğimiz gibi yabancı insanlarla iletişim kurmak konusunda Türkiye'de eğitim alan kişilere göre daha az sıkıntı çekeceğiniz aşikârdır. Bundan dolayı yurtdışında eğitim almış bir kişi özellikle globalleşen dünyada, aranan kalifiye eleman olacaktır.4-) Yeni arkadaşlar, yeni kültürler...
Yeni arkadaşlar, yeni kültürler tanıyacağımızdan bahsetmiştik fakat bunun bizi nasıl etkileyeceğini hiç konuşmamıştık. Yeni insan tanımak, yeni bir hayat tanımaktır. Yeni bir kitap okumak gibidir ve özellikle bunu yabancı bir ülkede yapıyorsanız, bu kitap ve aldığınız kültür bugüne kadar aldıklarınızdan çok farklı olacaktır.
Bu sizin empati yeteneğinizi ve sosyalliğinizi geliştirecektir. 
yurtdışı eğitim ile ilgili görsel sonucu