Malta'da Çalışarak İngilizce Eğitimi

MALTA'DA ÖĞRENCİLERE ÇALIŞMA İZNİ!

Malta’da dil eğitimi alacaklara uzun zamandır beklenen haber geldi! Malta, artık dil okuluna gidecek öğrencilere çalışma izni veriyor. Detaylar aşağıdaki şekilde;

“Malta Hükümeti, 90 günden daha uzun sürecek kurslara başvuran Avrupa Birliği üyesi olmayan öğrencilere Ulusal Vize (D Tipi) verileceğini belirtti. Avrupa Birliği üyesi olmayan öğrenciler, İngilizce dil programlarının ilk 12 haftasından sonra haftada 20 saat part time çalışma hakkı alabileceklerdir.”

maltada çalışmak ingilizce eğitim ile ilgili görsel sonucu

 

Peki bu ne anlama geliyor?

Malta’da 12 haftadan fazla bir İngilizce dil eğitimi programı aldığınızda haftada 20 saat part time çalışma izniniz oluyor. Daha net bir ifadeyle; 24 haftalık bir eğitim alırsanız 12 hafta çalışabiliyorsunuz.

Yurtdışı dil eğitimi sürecinde çalışmak isteyenlerdenseniz; İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda ülkeleri dışında yeni bir alternatife daha sahipsiniz.

Malta'da Eğitim Alabileceğiniz En İyi Dil Okulları:

1.ESE

ESE MALTA ile ilgili görsel sonucu   ESE MALTA ile ilgili görsel sonucu   ESE MALTA ile ilgili görsel sonucu

Malta’da dil eğitimi veren bir diğer okul ise ESE’dir.Okulun bulunduğu yer Malta’nın eğlence ve turizm merkezi olarak da adlandırılan St.Julians şehrinde yer almaktadır.Sınıfları oldukça geniş ve ferahtır.Konaklama için  farklı seçenek sunmaktadır; aile yanı ,öğrenci yurtlarında ,apartmanlarda,otellerde seçeneklerdir.

2.A.M

A.M  SCHOOL ile ilgili görsel sonucu   A.M SCHOOL MALTA ile ilgili görsel sonucu   

Malta’da dil eğitimi veren yurtdışı dil okulları arasındaki A.M Language Studıo genel İngilizcenin yanı sıra IELTS,TOEFL,TOLES,WEFT sınavlarına hazırlık,iş İngilizcesi,tıp İngilizcesi,hukuk İngilizcesi,turizm için İngilizce kurs seçeneklerini içerir.Genel İngilizce için Beginner seviyesinden Advanced seviyeye kadar bütün seviyelerde İngilizce eğitimi verilmektedir.

Sınıfların ortalama mevcudu 10,maksimum 12 kişidir.Okulun maksimum öğrenci kapasitesi 150’dir.

Okulda öğrenciler için birçok sosyal ve sportif aktivite düzenlenmektedir.

A.M Language School ,öğrencilerine üç farklı konaklama alternatifi sunar. Bunlar;aile yanı,öğrenci evi ve otel seçenekleridir.

3.Cavendish School

cavendish school ile ilgili görsel sonucu  cavendish school ile ilgili görsel sonucu  cavendish school ile ilgili görsel sonucu

Cavendish School of English, genel İngilizce, birebir özel ders, Cambridge ve IELTS sınav hazırlık programları sunmaktadır. Genel İngilizce kursları haftada 20, 25 ve 30 ders şeklinde programlanmıştır. Öğrencilerin gramer, kelime bilgisi, okuma, yazma, dinleme ve İngilizce iletişim gibi yeteneklerini geliştirmeyi amaçlayan genel İngilizce programlarında başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar sınıflar açılmaktadır. Dersler her Pazartesi başlamakta olup, sınıflar 6-10 kişiliktir.Konaklama seçenekleri aile yanı,otel ve yurt konaklam seçenekleri bulunmaktadır.

4.Magister Academy

magister academy ile ilgili görsel sonucu   magister academy ile ilgili görsel sonucu   magister academy ile ilgili görsel sonucu

Malta’da açılan ilk İngilizce dil okullarından biridir.Malta’nın en tanınmış yerlerinden biri olan St.Julıon’s da bulunur ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciyi cezbeder.Ayrıca okulun kendi bünyesinde modern bir konaklama tesisi mevcuttur.Sunduğu programlar;Genel İngilizce,yoğun İngilizce,iş İngilizcesi,akademik yıl İngilizcesidir.

5.Chamber College

chamber college ile ilgili görsel sonucu  chamber college ile ilgili görsel sonucu   chamber college ile ilgili görsel sonucu

Malta’da dil eğitimi veren bir diğer okul olan Chamber College;diğer okullara göre daha fazla konaklama ve uygun imkanlı seçenekler sunar.

Merkeze çok yakın olan bu okulda iyi bir eğitim verilmektedir.Chamber college 300 öğrenci kapasitesine sahip bir okuldur.Chamber College birkaç farklı alanda eğitim sunar.Bunlar Genel İngilizce kursları,yoğun İngilizce kursları  ve sadece bu okula özel kombine kurslar,mini gruplar,ek dersler,sınav hazırlık kursları,iş İngilizcesi eğitimleri,yelkenli,dalış,tenis eğitimleri ile kombine kurslar gibi geniş bir yelpaze sunar.

Malta dil okulları fiyatları için tıklayın!