İRLANDA'DA ÇALIŞARAK İNGİLİZCE EĞİTİMİ

irlandada dil okulları ile ilgili görsel sonucu

 

 

İrlanda'da Çalışarak Dil Eğitimi

İrlanda, ingilizce eğitiminde son yıllarda çok tercih edilen ülkeler arasında yer almakta ve İrlanda’nın İngilizce eğitimi almak için gidenlere verdiği part-time çalışma izni ülkeyi, yurtdışı eğitiminde seçilen ülkeler arasında ön sıralara taşımaktadır.
 

İrlanda’nın anadili ingilizcedir. İrlanda’daki dil okulları hem eğitim kaliteleri hem de öğrencilere sundukları hizmetlerle dünyada dil eğitimi veren diğer ülkelerle yarışır duruma gelmiştir. Türkiye’den yurtdışına dil eğitimi için giden öğrenciler Amerika ve İngiltere’den sonra en çok İrlanda’yı tercih etmektedir ve bu seçimde çalışma izni çok büyük bir etkendir. Çin, Fransa, Almanya ve Polonya’dan gelenlerin yoğun bir öğrenci nüfusu yarattığı İrlanda’ya, her sene yüz bine yakın öğrenci dil eğitimi almak için gelmektedir. Türkiye’den her yıl yaklaşık 800 öğrenciyi ağırlayan İrlanda’nın önümüzdeki yıllarda kaliteli eğitimiyle ilgi odağı olması öngörülmektedir. 

İrlanda‘da çalışarak ingilizce eğitim programlarına katılabilir İngilizce eğitim alırken part-time çalışma imkanı bulabilirsiniz. Work and Study (Çalışarak İngilizce) programına katılabilir İrlanda'da birçok dil okulunda eğitim görebilirsiniz .İrlanda'da part time çalışma iznine sahip olabilmek için dil okullarına 25 hafta kayıt olmanız yeterlidir. İlk etapta alacağınız 3 aylık öğrenci vizeniz İrlanda'ya gittiğiniz zaman 8 aylık oturuma iznine çevrilir. Bunun karşılığında da 20 saat haftalık part time çalışma hakkına sahip olursunuz.

 

İrlanda’da resmi çalışma saati ücretlendirmesi 9 Euro ile 15 Euro arası değişmektedir. İrlanda'da öğrenciler; otellerde, restaurantlarda, coffee shoplarda ve bunun gibi birçok işlerde part-time çalışabilmektedirler. Eğer mesleki  dil yeterliğine sahipseniz, kendi mezuniyet veya uzmanlık alanınızda da part-time iş bulma imkanına elbette sahip olabilirsiniz.

 

İrlanda’da okul kaydınız yapıldığı zaman okul tarafından dünyanın birçok ülkesinde geçerliliği olan -Guard Me- sağlık sigortası yapılmaktadır. İrlanda’da başınıza gelebilecek ve yeni oluşabilecek her türlü sağlık problemini kapsar.

 

İrlanda'da dil okulu fiyatları için tıklayın!

 

Tel:0216 414 77 50 e-mail :truva@truva.com.tr info@truva.com.tr